Wycieczki do Łotwy

wycieczki do Łotwy Łotwa Dla niektórych osób poszukujących atrakcyjnych miejsc turystycznych, zarówno Litwa jak i Łotwa czy też Estonia w dalszym ciągu kojarzą się z mało znanymi i niezbyt atrakcyjnymi turystycznie miejscami. Nie znajdziemy tu zabytków na miarę Rzymu, ale na Łotwie - skolonizowanej w początkach XIII wieku przez żywioł niemiecki, będącej potem pod władaniem Polski, Szwecji i Rosji jak nigdzie indziej w tej części Europy możemy doświadczyć wspaniałych przeżyć, tym bardziej że Ryga (w przeciwieństwie do Wilna i Tallina) nie sprawia wrażenia miasta położonego na krańcach Europy. Zatem jeśli się bawić - to tylko w Rydze.

Łotwa - bliska i nieznana

Łotwa, mimo że położona jest niedaleko od Polski, zdaje się uchodzić za nieznany kierunek dla polskich podróżników. Szkoda, bo ten niewielki kraj oferuje wiele atrakcyjnych miejsc, do których warto po prostu dotrzeć. O tym, że warto zwiedzić Łotwę przekonuje się coraz więcej osób decydujących się na wyjazd do tego nadbałtyckiego państwa. W zależności od tego, jakiego rodzaju formę zwiedzania preferujemy roztacza się przed nami cały szereg różnych możliwości: zabytki architektury, wypoczynek nad morzem, aktywny sport (podróże rowerowe, spływy kajakowe, wędrówki z plecakiem).
Do naszej dyspozycji na Łotwie przygotowano dziesiątki tysięcy miejsc noclegowych w takich miejscach jak: znane w świecie uzdrowisko Jurmała, stare miasteczka (w których zatrzymał się czas) jak Cesis czy Kuldiga, czy stolica Łatgalii, regionu z wielką ilością jezior - Daugavpils.

Ryga

Najbardziej znanym miastem i jednym z najatrakcyjniejszych miejsc regionu bałtyckiego jest oczywiście Ryga, będąca zarazem stolicą Łotwy. Ryga ma już ponad 800 lat, za sobą wieki potęgi kupców hanzeatyckich, a pozostałością wspaniałej historii są zabytki gotyckie, renesansowe, barokowe, klasycystyczne i w stylu secesyjnym.
Będąc w Rydze koniecznie zarezerwujmy minimum 2 dni, by zobaczyć zamek Kawalerów Mieczowych, starówkę, aleje z secesyjną zabudową oraz ryskie świątynie (katolickie, protestanckie i prawosławne). Niedaleko od Rygi znajduje się Park Narodowy Rzeki Gauja, gdzie miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą latem korzystać z wyznaczonych ścieżek rowerowych czy tras kajakowych, a zimą z wyciągów narciarskich i toru bobslejowego. Na miejscu znaleźć można również bazę hotelowo-gastronomiczną.

Dzisiejsza Łotwa

Dzisiejsza Łotwa to nie tylko zabytki i ciekawe atrakcje turystyczne, to również różnorodność łotewskiej kuchni i możliwość degustacji specjałów narodowych. Odwiedzając kolejne miasta napotkamy coraz więcej nowoczesnych kawiarenek i restauracji serwujących pyszne dania tradycyjnej kuchni łotewskiej. Dania te w znacznej mierze bazują przede wszystkim na rybach i mięsie wieprzowym. Dla lepszego trawienia do potraw dodawane są duże ilości kminku, a wszystko popijane jest doskonałym łotewskim piwem. Niektóre z łotewskich browarów można również zwiedzać, jest to atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu.

Copyright © 2013   TOURPOL   wycieczki krajowe i zagraniczne     dodaj swoją opinię turystyczną     kontakt | nota prawna
Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki, więcej na: polityka prywatnosci