Narty Alpy

narty Alpy Narciarstwo amatorskie w Alpach Coraz częściej decydujemy się na zimowy wyjazd na narty w góry, nie tylko w Polsce, ale i do wielu znanych i słynnych kurortów narciarskich Europy, licząc się z tym, że nasza aktywność ruchowa spowoduje większe zadowolenie, entuzjazm, radość. Zauważalna wielka obecnie popularność nart jako środka zwiększenia aktywności sportowej przedkłada się na zwiększone potoki turystów w czasie sylwestrowym.

Najczęściej wybierane stacje narciarskie Europy

Ze względu na fakt, że alpejskie kurorty kilka lat temu nastawiły się na obsługę m.in. klientów z Polski i masowo nastawiają się na jego wizytę, tym bardziej że dojazd samochodem zajmuje jeden dzień wielu polskich narciarzy i snowboardzistów upodobało sobie kurorty w południowej Austrii, w alpejskiej części słonecznej Italii czy też na pograniczu niemiecko-szwajcarskim.
Najłatwiej jest dotrzeć do austriackiego Tyrolu, do takich ośrodków zimowych jak: Stubai, gdzie dobrze będą się czuć rodziny z dziećmi czy też mniej znana w Polsce Silvretta Arena, mająca połączenie z nartostradami Szwajcarii.
My jednak proponujemy ciepłe, sympatyczne i zawsze dobrze nasłonecznione stoki Alp włoskich, do których zachęca również renomowane biuro podróży Invitatio z siedzibą w Warszawie, gdzie czekają na Państwa niezwykłe atrakcje, tradycyjna włoska gościnność, smaczna lekka i pożywna włoska kuchnia, wyśmienite włoskie wino, sycylijskie owoce oraz słoneczna pogoda, idealna dla tych, którzy cenią urok łagodnej i śnieżnej zimy. Nasze biuro od wielu lat organizuje sylwestrowe wyjazdy na narty do Włoch, gwarantuje opiekę mówiących po włosku rezydentów i doświadczonej kadry instruktorskiej a także ciekawe zajęcia po nartach, takie jak: wieczorki taneczne.

Nauka jazdy na nartach i doskonalenie umiejętności narciarskich

Przy wyborze odpowiedniej oferty wyjazdu narciarskiego warto zwrócić uwagę na fakt bezpłatnych konsultacji w zakresie nauki i doskonalenia techniki jazdy na nartach, dzięki czemu nawet tygodniowy wyjazd na narty będzie okazją do lepszego wyszkolenia narciarskiego i wyeliminujemy szereg błędów, jakie zdarzają się w początkowym okresie jazdy na nartach, takich jak np. zbyt sztywne nogi, zbyt mocno zgarbiona postawa, usztywnienie ramion czy też trudności z utrzymywaniem równowagi na nartach.
Instruktorzy narciarscy winni również zaproponować codzienne ćwiczenia mające na celu rozgrzanie organizmu, w celu zminimalizowania skutków upadków na stoku.

Skorzystać z oferty biura podróży czy jechać samodzielnie

Analizując zimowe potoki turystów możemy powiedzieć sobie otwarcie, że sposobem na zimową dobrą kondycję Polaków stały się wyjazdy na narty i sport ten zaczyna dominować. Dla wielu osób koszt wejścia rozumiany jako koszt zakupu kompletnego wyposażenia narciarskiego nie jest zbyt wysoki, a poza tym w stacjach narciarskich istnieją wypożyczalnie nart i osprzętu.
Podstawowym problemem przy wyborze oferty jest decyzja czy samodzielnie planować swój wyjazd czy powierzyć go doświadczonym biurom podróży i jak zwykle w takich przypadkach ciężko znaleźć prostą receptę. Wydaje się, że wyjazd zorganizowany przez biuro podróży ma kilka niezaprzeczalnych atutów takich jak: szybszy zakup skipassu, możliwość skorzystania z sygnalizowanej już wcześniej opcji nauki i doskonalenia techniki jazdy na nartach, możliwość zagwarantowania przejazdu autokarem do miejsca przeznaczenia czy też opieka polskojęzycznego rezydenta, zarówno w sprawach codziennych jak i sytuacjach losowych.
Zauważalna na niektórych forach internetowych pozorna oszczędność wynikająca z odrzucenia z góry oferty biur podróży, poprzez samodzielne wynajęcie apartamentu i zorganizowanie dojazdu samochodem może oznaczać dużą stratę czasu koniecznego do tego, by przygotować pożywne posiłki i na zakup potrzebnych artykułów spożywczych, który to czas można spożytkować na dłuższy pobyt na stokach czy odpoczynek i regenerację sił.
Problemem w czasie wyjazdu bez udziału biura podróży może być również przejazd z Polski do kraju docelowego, nie każdy posiadający prawo jazdy jest doświadczonym kierowcą a drogi w okresie zimowym nie zawsze utrzymane w należytym stanie technicznym.

Copyright © 2013   TOURPOL   wycieczki krajowe i zagraniczne   kontakt | nota prawna
Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki, więcej na: polityka prywatnosci