Weekend w Rydze

weekend w Rydze Weekend w Rydze Istnieją miejsca, które w szczególny sposób zdołały na nas wywrzeć dobre wrażenie w trakcie indywidualnych wyjazdów weekendowych, praktycznie każdy dłuższy weekend widoczny w kalendarzu większość osób pragnie spędzić gdzieś w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu. Z pewnością Ryga będzie jednym z najlepszych pomysłów na weekend - w mieście jest wiele atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, co pozwoli uznać weekend w Rydze za wyjątkowy.

Ryga na weekend

Podczas wyjazdu weekendowego, trwającego zazwyczaj dwa – trzy dni, nie sposób zwiedzić całego kraju (nawet tak niewielkiego jak Łotwa ) lecz można odwiedzić jedno lub kilka wybranych miejsc. Dlatego też wybierając podróż w ten region wielu wycieczkowiczów wybiera przeważnie stolice dwóch państw, którymi są Wilno i Ryga. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku będzie to doskonały wybór, gwarantujący doskonałą zabawę podczas weekendu.
Jako że Ryga jest miastem położonym nieco dalej od naszej granicy zatrzymajmy się przy niej nieco dłużej i postarajmy się odpowiedzieć na jedno z często zadawanych pytań, dlaczego warto organizować wyjazd weekendowy do Rygi? Oczywiście dla niektórych osób odpowiedź będzie prosta i jednoznacznie brzmiąca: to miasto jest wyjątkowo urocze i atrakcyjne, zapewnia w dodatku doskonały wypoczynek i wiele atrakcji. Faktycznie (sądząc po opiniach turystów, którzy już byli w Rydze i zebranych przez pilota wycieczek ) samo miasto jest wyjątkowo urocze i posiada klimatyczną, choć niewielką starówkę, na której znajdują się znane secesyjne kamieniczki. W obrębie starówki można zwiedzić zamek ryski, w którym swoje ekspozycje proponują dwa ryskie muzea.

Ryga wieczorową porą

Poszukując chwili odpoczynku w trakcie naszych wędrówek po tym mieście możemy się zatrzymać w jednej z nowoczesnych, jednakże dobrze komponujących się z otoczeniem ryskich restauracji. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się trafić na często organizowane w tym mieście imprezy okolicznościowe z udziałem barwnie prezentujących się zespołów regionalnych lub nawet zespołów rockowych. Latem zazwyczaj na placach ryskiej starówki można usłyszeć w kilku miejscach muzykę na żywo - to znak, że rozpoczyna się party time, trwająca do późnych godzin nocnych zabawa. Polecamy wizytę w Rydze.

Copyright © 2013   TOURPOL   wycieczki krajowe i zagraniczne   kontakt | nota prawna
Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki, więcej na: polityka prywatnosci