Wycieczka do Jurmali

wycieczka do Jurmali Wycieczka do Jurmali Nie tylko bliskie położenie stolicy wpływa w dużym stopniu na popularność tego niewielkiego miasta będącego coraz bardziej popularnym kurortem uzdrowiskowym w rgionie bałtyckim. Jurmała znajdująca się w odległości około 10 kilometrów od Rygi jest doskonałym miejscem wypoczynkowym, zarówno dla okolicznych mieszkańców jak i coraz większej ilości turystów zagranicznych.

Jurmała - kurort

Dzieje się tak głównie przez wzgląd na wyjątkowo atrakcyjne położenie Jurmali, które gwarantuje korzystanie z czystych i zadbanych plaż miejskich (posiadają niebieską flagę). Wyjątkowo długie ścieżki spacerowe oraz interesująca drewniana, uzdrowiskowa zabudowa miasta stanowią dużą atrakcję turystyczną tego miejsca. Uzdrowisko Jurmała znajduje się nad Zatoką Ryską, w miejscu gdzie do morza uchodzi rzeka Lielupa, w środkowej części Łotwy, na styku dwóch krain historycznych - Kurlandii i Liwonii.
Pisząc o Jurmali warto również dodać, że w czasach sowieckiej dominacji było to niezwykle popularne miejsce wypoczynku ludzi z całego ZSRR, dzięki temu dzisiejsza Jurmała może cieszyć się nadal prestiżem wśród bogatych Rosjan, którzy tłumnie zjeżdżają tu na swój wypoczynek. Dzisiejsza popularność Jurmali wynika również z wyjątkowo korzystnych połączeń kolejowych jak i drogowych. Sieć tanich i niezbyt szybkich pociągów podmiejskich (tzw. elektriczek) i autobusów pozwala w bezproblemowy sposób dotrzeć do licznych sanatoriów znajdujących się w tym mieście. Zarówno ilość sanatoriów jak i możliwość beztroskiego przebywania nad morzem i spacerowania ścieżkami znajdującymi się pośród lasów wpływa kojąco na zdrowie kuracjuszy odwiedzających to miejsce. Podczas spacerów tu i ówdzie będziemy mieli możliwość napotkania zabytkowej, dawnej chaty rybackiej, a przy odrobinie szczęścia trafimy do skansenu odtwarzającego życie rybaka w rejonie Jurmali (wejście jest bezpłatne).

Rozrywka w Jurmali

Poza plażą i innymi ciekawymi atrakcjami natury przyrodniczej, jednym z atrakcyjniejszych punktów tego miasta jest z całą pewnością nowoczesny Livu Aqua Park. Park ten jest jednym z tych miejsc, w którym każdy turysta znajdzie odpowiednią formę rozrywki dla swoich potrzeb. W całym parku znajduje się ponad 40 różnorakiego rodzaju atrakcji, pośród których znajdują się zjazdy dla odważnych, sauny oraz mniej lub bardziej rwące sztuczne rzeki. Wszystkie te atrakcje otoczone są oryginalną tropikalną roślinnością.
W lipcu w Jurmali odbywa się wielki festiwal piosenki popularnej pod nazwą Nowa Fala, przyciągający wiele gwiazd piosenki znanych z estrad krajów byłego ZSRR. Piosenki te nadal cieszą się ogromną popularnością, także i wśród Łotyszy.

Copyright © 2013   TOURPOL   wycieczki krajowe i zagraniczne   kontakt | nota prawna
Witryna internetowa wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), wyłączyć ten mechanizm można w ustawieniach swojej przeglądarki, więcej na: polityka prywatnosci